strider
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

+2
Jordi Nagye
Admin-Strider
6 posters
strider :: HRA :: HRA
Goto down
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 4 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Fri Oct 13, 2017 9:30 pm
Podzemí
Dřepl si na zem a zkusmo poklepal na podlahu. Chvilku poslouchal, pak se opět postavil. Napadlo ho, že by se zeptal, kdo jsou to elfové. Ne že by to nevěděl, ale podobnou otázkou by mohl Faramira pěkně pozlobit. Tak prostě jen poslouchal, co mu druhý hraničář říká. Takže z téhle strany byla pevnost chráněná dostatečně. To bylo dobře. Když skončil, zeptal se: "Kam půjdeme dál?" Tohle nebylo natolik zajímavé místo, aby se tu zdržovali delší dobu. Ale také už to vypadalo, že prošli větší část pevnosti a nic moc dalšího tu nebude.
Faramir
Faramir
Počet príspevkov : 51
Join date : 30. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 4 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Sat Oct 14, 2017 9:44 am
Podzemie
,,Kam by sme išli... Možno tak do zbrojnice, alebo? Máš nejaký iný nápad?" spýtam sa ho a pozerám sa navôkol. Veľa tu toho pravdaže, nebolo. Avšak, pre nás hraničiarov to stačí. Zatiaľ sme tu len štyria, veď sa ešte uvidí. Potom by sme mohli si urobiť výletík do hôrky. pomyslel som si. Avšak, čo si len teraz počať. 
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 4 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Mon Oct 16, 2017 5:34 pm
Podzemí
Kývl. "Vědět, kde je zbrojnice, by se mi mohlo časem hodit." Měl sice vlastní meč, ale věděl, že není občas na škodu zkusit si zatrénovat i s jinou zbraní. Znát zbrojnici se může rozhodně hodit. "Pak zajdu za Aragornem." Byl docela zvědavý, jak dobře umí ten uzavřený hraničář bojovat. A vlastně byl i docela zvědavý, jak moc dobrý je s mečem on sám. než se sem dostal, musel meč párkrát použít, ale neměl vůbec představu, kde jsou jeho hranice. "Rád bych si zkusil, jak bojuje, pokud tedy bude souhlasit."
Faramir
Faramir
Počet príspevkov : 51
Join date : 30. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 4 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 17, 2017 8:08 am
Podzemie-Zbrojnica
Pozeral som sa na Derideho, so zbrojnicou súhlasil. ,,Tak pôjdeme." povedal som mu a vykročil som tou istou chodbou tak, ako sme pred chvíľou prišli. Fakľu som so sebou nezabudol zobrať a keď sme už stúpali do Citadely tak, som ju odložil na jej pôvodné miesto. ,,Ten čo to tu staval, mal v tom jasno." povedal som len tak nahlas.  ,,To máš dobrý nápad." povedal som ohľadom šermu medzi Deridem a Chodcom, rád, sa na nich pozriem. Prešiel som opäť na Severné nádvorie a odtiaľ k nízkemu domcu, ktorý bol učupený v tieni hradieb. Otvoril som dvere a vošiel dnu. Po stenách boli povešané meče, v kúte boli opreté kopije, na hákoch viseli luky s tulcami. Tu a tam sa v kúte matným leskom zablyslo brnenie. Po stoloch boli rozložené nože a nožíky. Vojnové sekery boli usporiadané podľa veľkostí a proste všetko to bol uložené a upravené.Samozrejme, na niektoré veci už dlho sadal prach a podľa toho aj vyzerali. 
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 4 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 17, 2017 7:10 pm
Podzemí ---> Zbrojnice
Následoval Faramira směrem ke zbrojnici. "To ano." Souhlasil, spíš proto, aby nezůstal mlčet a druhý hraničář nemusel vést monolog. "Původně jsi to navrhoval ty." Připomněl. "Ale je to dobrý nápad, rád bych věděl, jak dobře umím... tedy umí bojovat." Když došli do zbrojnice, schoval ruce do kapes a s typickým výrazem návštěvníka muzea si začal prohlížet místnost. "Ovšem pokud bude souhlasit. Nepřipadal mi jako někdo, kdo tasí meč jen tak pro zábavu." Zabloudil pohledem k meči po svém boku. Ovšem tohle by nemuselo být jen tak pro zábavu, ne?
Faramir
Faramir
Počet príspevkov : 51
Join date : 30. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 4 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 17, 2017 7:22 pm
Zbrojnica-Smer k Aragornovi na Hradbách
,,Zbrane, sú to dobré zbrane, zažili toho veľa." povedal som mu a prehliadol som si zbrojnicu. ,,Zbrane sú na boj, nie na hru." zamrmlal som si skôr pre seba. Bolo to pekné, tieto zbrane boli určené na zabíjanie škretov. Niektoré boli elfské zbrane, tie žiarili, keď sa blížili škreti. Iné boli zbrane z vyhní zdatných ľudských kováčov. V každom prípade to bola excelentná zbierka zbraní, ako pre armádu. Keď sme sa dosýta vynadívali na zbrane, tak som sa rozhodol ísť k hradbám, aby Deride mohol vyzvať Chodca na cvičný súboj. Keď som kráčal tak som si v duchu hovoril Dohliadnem na nich zdola, aby sa tam nepozabíjali, hoc viem že Chodec by nezabil... pomyslel som si a zastal som pod hradbami a sledoval som Chodcovu temnú postavu.
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 4 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 17, 2017 7:46 pm
Zbrojnice ---> Na hradby
"Ale trénink se dá nazývat hrou a jen hlupák by šel do boje bez přípravy." Odpověděl tiše na Faramirovo zamumlání. nepoznal na pohled dobrou zbraň, na to by ji musel vzít do ruky. Ale tyhle tak docela vypadaly, žádné zbytečné zdobení, spíš strohé a funkční. Nebyly to hračky pro šlechtice, které slouží spíš na okrasu. Ovšem nebylo příliš zábavné si je tu prohlížet a tak jen uvítal, když se vyrazilo směrem na hradby. Vylezl nahoru a zamířil za postavou, která právě hlídkovala. "Chodče?" Zastavil asi dva metry od něj, vysekl rychlou, formální úklonu, kterou je možné vidět u šermířů. "Mohl bych požádat o cvičný souboj?"
Aragorn „Chodec“
Aragorn „Chodec“
Počet príspevkov : 78
Join date : 20. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 4 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 17, 2017 7:56 pm
Hradby
Sledoval som okolie pevnosti a stočil som sa smerom do nádvoria, uzrel som Derideho a Faramira, zdalo sa mi, že sa dobre skamošili. Faramir zastal dole pod hradbami s hlavou vyvrátenou na mňa. Avšak Deride vyliezol za mnou na hradby a sledoval som ho. Zastavil sa tak na dva metre odo mňa. ,,Ja Chodec, tvoju ponuku prijímam." odvetil som a pozrel som sa na neho. Siahol som si k pravému boku a naučeným pohybom som odhalil pošvu s mečom. Obratne som vtiahol meč, ktorý sa oslnivo zablysol v západe slnka. ,,Skrížim Plameň západu s tvojou zbraňou." povedal som mu a pripravil som sa na boj. Meč som držal pevne v rukách. Bola to nádherná zbraň, avšak pozornému nemohlo ujsť že je asi piaď pod rukovetou puknutý, tenučká čiarka. Tento meč nemôže vytasiť niaký smrteľník okrem Elendilovho dediča. pomyslel som si.
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 4 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 17, 2017 8:12 pm
Hradby
jeho odpověď zněla také formálně a to ještě o chloupek víc, než Derideho žádost. nejdřív netasil, ale okamžik si prohlížel Aragornův meč. "Plamen, to je celkem výstižné." Zvedl pohled k hraničářově tváři. "Proč západu, to mi zůstává záhadou." Opět se zvědavě zahleděl na meč. "Skoro bych řekl, že byl zlomený, podle té rýhy u jílce. Je to rodinná památka, nebo něco takového, že jste ho nechali opravit?" Přestože to, co říkal, mohlo vzhledem k historii meče znít skoro až urážlivě, nemluvil posměšně, jeho hlas byl plný čistého zájmu. Opravdu byl jen zvědavý, jméno tohohle meče mu totiž nic neříkalo, stejně jako předtím jméno Saurona. Ale asi bych měl taky tasit a ne se tu jen vybavovat. Opět vzhlédl k Chodcovi a věnoval mu široký úsměv. "Nuže tedy." Tasil vlastní zbraň, meč bez jakýchkoli zvláštních ozdob a příkras s jednoduchou rukojetí, omotanou proužkem kůže. Neměl dokonce ani jméno. Deride zaujal obranou pózu s mečem napřaženým před sebou, plně se soustředil na soupeře a čekal co udělá.
Aragorn „Chodec“
Aragorn „Chodec“
Počet príspevkov : 78
Join date : 20. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 4 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 17, 2017 8:24 pm
Hradby
Pozeral som sa na na Derideho pevným pohľadom. Kapucňu plášťa som si dal dole z hlavy, aby som lepšie mohol vidieť okolo seba. ,,Bol zlomený v dávnej bitke. Elendil, keď bojoval vo veľkej bitke v dávnych časoch proti Sauronovi... Bol to jeho meč. Zabil ním Saurona, a jeho syn Isildur mu odťal ruku. Teda tým mečom. Potom ho pred nedávnom skovali elfovia v Imladrise." povedal som mu stručne. Tá ryha proste nešla opraviť. Bola to pripomienka. ,,Si vizyvateľ, začínaš." povedal som a obama rukami som stisol Andúril, postavil som sa do obrannej pozície tak, aby som vykryl útok. 
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 4 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 17, 2017 9:31 pm
Hradby
zaujatě poslouchal Aragornův popis. "Takže bude dost... starý?" Vyzvídal dál. Už věděl, kdo je to Sauron, ovšem to se nedalo říct o těch ostatních. Myslel si, že meč bude starý obzvlášť proto, že Chodec dvakrát zdůraznil, že se to stalo dávno. Ovšem čemu tentokrát nerozuměl, bylo, proč se Saurona bojí v dnešní době a považují ho za hrozbu, když ho v dávných časech zabili. Ale neptal se, to může udělat i později. Teď nebyl čas řečnit. "To záleží na pravidlech, podle kterých má souboj probíhat, ale dobře." Lišilo se to místo od místa, většinou prostě začínal ten kdo začal, ale Deride byl ochotný respektovat pravidla, která znal Aragorn. Vyrazil a sekl mečem po Aragornově levém boku. Podobné útoky se vykrývaly hůř, pokud byl soupeř pravák. Nedal do seku žádnou zvláštní sílu, nechtěl přece Aragorna zabít a netušil, jak dobrý je šermíř, i když Faramir řekl, že dobrý je.
Aragorn „Chodec“
Aragorn „Chodec“
Počet príspevkov : 78
Join date : 20. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 4 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Wed Oct 18, 2017 8:16 am
Hradby
,,Starý je dosť." prikývol som a pozrel som sa na Derideho sústredeným pohľadom. Bol som obstojný šermiar, snažil som používať obe ruky rovnako, ale pravá bola predsa len silnejšia. Deride vyrazil so svojou zbraňou priamo proti mne, na ľavý bok. Skrútil som pravú  ruku s mečom a bol počuť len rinčanie ocele, keď sa obe zbrane zrazili. Deride použil dobrý grif. Išiel na istotu. Bolo to celkom zložité vykryť tento útok. Švihol som zápästím a meč súpera som odrazil. Keby som bojoval proti nejakému škretovi či inému nepriateľovi, bolo by to na život a na smrť. Potom som urobil výpad a Andúril smeroval priamo Deridemu na krk, teraz bola rada na ňom, aby vykryl môj proti útok. 
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 4 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Wed Oct 18, 2017 3:21 pm
Hradby
Dál už nic neříkal, ale opravdu se plně soustřeďoval na souboj. Čekal, že Aragorn jeho útok odrazí, proto nechal čepele sklouznout a jen se víc zapřel zadní nohou, aby neztratil rovnováhu. Útok druhého hraničáře byl opravdu zákeřný, Deride si velmi dobře uvědomoval jak nebezpečné by mohlo být zůstat prostě stát na místě a čekat, jestli by soupeř meč stihl zadržet. I cvičné souboje mohly skončit smrtí. Nesnažil se útok vykrýt, kdyby zvedl meč a útok zablokoval, pro Chodce by bylo až příliš jednoduché pokračovat dál, jen mírně meč stočit a zaútočit tak na nechráněné břicho. Místo toho o dva kroky couvl a pak mečem hbitě máchl směrem k Aragornovým nohám.
Aragorn „Chodec“
Aragorn „Chodec“
Počet príspevkov : 78
Join date : 20. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 4 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Wed Oct 18, 2017 4:07 pm
Hradby
Pozrel som sa na Derideho. Bol celkom obstojný šermiar, avšak, zrejme dlho necvičil. Môj útok viac menej zablokoval, avšak bruchom mu ostalo nechránené. Mohol som ho prepichnúť skrz na skrz, čo by som v reálnom súboji na život a na smrť aj urobil, avšak toto bol cvičný súboj, nemal som v pláne ho zabiť. O dva kroky cúvol, potom urobil výpad smerom k mojim nohám, meče sa nám opäť zrazili, bol to vyrovnaný súboj. Avšak mal som v zásobe istý manéver, ten som, však ešte neplánoval využiť, jednoducho som výpad vykryl. 
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 4 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Wed Oct 18, 2017 4:39 pm
Hradby
Jsou věci, které se nikdy nedají zapomenout úplně a zrovna dovednosti mezi ně rozhodně patří. Deride netušil, jak už to bylo dlouho, kdy naposledy s někým zkřížil meč, ale určitě to bylo déle než měsíc. Přesto si však uvědomoval každou chybičku, kterou udělal v postoji, věděl, jak by mohl své útoky vylepšit i jak chytře využít soupeřovy bloky pro svůj prospěch, nebo jak někoho oklamat předstíraným výpadem. Skoro ho až překvapovalo, kolik toho o soubojích ví. Nechal svůj meč sklouznout o Aragornův, pak naznačil výpad směrem k jeho hlavě, ale na poslední chvíli útok stočil a namířil na žebra. Tak uvidíme, jak jsi rychlý. Když se útok změnil na poslední chvíli, většina lidí nestihla zareagovat na změnu a i když by dokázala vykrýt první útok, druhý už nestihla. Pokud se tedy nejednalo o dobré šermíř nebo někoho, kdo podobnou fintu znal a snadno ji prokoukl.

//Nezablokoval útok, jen couvl a vyhnul se mu
Aragorn „Chodec“
Aragorn „Chodec“
Počet príspevkov : 78
Join date : 20. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 4 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Thu Oct 19, 2017 11:08 am
Hradby
Deride ozaj vedel šermovať, mal to v ruke. Potom urobil výpad k mojej hlave, avšak v poslednej chvíli mi išiel na rebrách, skrútol som ruku s mečom a na poslednú chvíľu som to vykryl, Derideho meč skĺzol po Andúrile, avšak sila akou šiel Deride so svojim mečom spôsobila to, že som na okamih stratil rovnováhu. Avšak opäť som ju po chvíli vrátil, to dávalo Deridemu čas. ,,Dobre bojuješ." povedal som mu. Medzitým som urobil sériu krátkych výpadov. Plánoval som to zakončiť svojim triumfálnym esom. Avšak dával som mu ešte čas.
Jordi Nagye
Jordi Nagye
Admin
Počet príspevkov : 33
Join date : 15. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 4 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Thu Oct 19, 2017 6:33 pm
..> Hradby
Na chvíľu som sa zamyslel, než sa nakoniec všetci rozutekali. Hm, čo som zaspal? Je to možné, bol som unavený.. Povzdychnem si a postavím sa, pritom stolička podo mnou zavŕzgala. "Ach, chce to novú stoličku.." pokývnem ramenami, pritom sa ešte na chvíľu zastavím u poličke s knihami. Prstom prechádzam po chrbátoch kníh, pritom si potichu mrlmám ich názvy. Nakoniec som sa otočil a vyšiel z miestnoti, pritom som nezabudol prešmejdiť každučký kút pevnosti.
Je to tu až moc veľké, zamyslene výjdem po schodoch kedy skončím na hradbách a tam spatrím tri, stojace osoby. Čo sa tu deje a kto je ten tretí? Opýtam sa, pritom pomaly prejdem k nim a posadím sa na nejaký súdek a pozorujem ich.
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 4 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Fri Oct 20, 2017 3:47 pm
Hradby
Nechal Aragorna opět nabrat rovnováhu. Nebyl přece důvod útočit, i když by tím získal výhodu. Nešlo mu o to vyhrát, ale zjistit rozsah šermířských schopností... no, obou účastníků. Aragornovým výpadům se buď vyhnul, nebo je vykryl a na oplátku zaútočil také. Nesnažil se teď zasáhnout žádné konkrétní místo, prostě svého soupeře zasypával údery a doufal, že třeba jeden nebo dva projdou obranou. Nečekal, že se to stane, na to byl Chodec příliš dobrý, ovšem co kdyby? Stále byl připravený včas meč zadržet. periferním pohledem zahlédl další osobu, která se připojila jako divák. Byl to ten kluk z knihovny. Deride mu nevěnoval příliš pozornost.
Aragorn „Chodec“
Aragorn „Chodec“
Počet príspevkov : 78
Join date : 20. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 4 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Sat Oct 21, 2017 3:12 pm
Hradby
Deride bol očividne dobrý šermiar. Sledoval som ho bystrým pohľadom. Odrážal som jeho útoky. Hral férovo. Možno vedel byť aj nefér hráč, ale zrejme mu toto v túto chvíľu nevadilo. Keby to bol nejaký škret tak je dávno mŕtvy, nehral by som sa s ním takto dlho. Ibaže Deride nebol škret ani nejaký južan ani nijaký môj nepriateľ. Tak som sa podľa toho musel riadiť. Tu i tam som zaváhal. Ale Deride mi dával čas. Potom som opäť urobil sériu výpadov ja a teraz musel ustupovať on. Toto preháňania po hradbách síce z praktického hľadiska veľa užitočného nebolo, ale aj tak. Zbraň treba tu i tam vyskúšať aj v takýchto situáciach. Videl som ako prišiel Jordi a sledoval náš zápas. 
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 4 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Sun Oct 22, 2017 10:41 pm
Hradby
Už to začínalo být poněkud jednotvárné, že začal uvažovat, že by zkusil vyrazit Chodci meč z ruky. Ještě to ale neudělal, byl zvědavý, jestli chodec nepřijde s něčím jiným nebo trošku překvapivým. O to tu přece šlo také. ne jen vědět, jak je soupeř rychlý a jestli dokáže prokouknout finty, ale i jestli umí víc, než běžní šermíři. teď ustupoval před jeho sérií výpadů a vykrýval je svým mečem. Už ho z toho pomalu začínala bolet ruka. Tak už to bývá, když jeden dlouho netrénuje.
Aragorn „Chodec“
Aragorn „Chodec“
Počet príspevkov : 78
Join date : 20. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 4 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Mon Oct 23, 2017 11:41 am
Hradby
Boj sa celkom slušne vliekol, avšak cítil som, že Deride začína byť unavenejší, chcel som s tým aj ja pomaly skončiť. Je čas. pomyslel som si a švihom zápästia som Andúrilom opísal oblúk pod Derideho mečom. Andúril narazil na odpor avšak ja som bol rozbehnutý a švihol som Andúrilom. Bola len otázka času, kedy meč odletí z jeho ruky. Onedlho príde na rad vyčerpanie, aj mňa začala pobolievať pravá ruka. Hoc používal som meč celkom často.  
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 4 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Mon Oct 23, 2017 4:42 pm
Hradby
Zatlačil mečem proti tomu Aragornovu a pevně ho chytil oběma rukama. Naprosto přesně věděl, o co se druhý hraničář snažil a věděl i jak se tomu bránit, jen si nebyl jistý, jestli na to má dost síly. tenhle souboj se vlekl už skoro nepříjemně dlouho. Když někdo souboj pozoruje, většinou si říká, jak je to lehké a že by to dokázal taky, ovšem bojovat sám, to je něco docela jiného. ne, pokud se budou takhle dál přetlačovat, Aragorn ho velice rychle odzbrojí. Deride místo toho čepel maličko pootočil a pak prostě jen pevně sevřel jílec a přestal Aragornovi odporovat. Cjodec, který pravděpodobně nebude čekat, že odpor zmizí a jeho čepel tak snadno odrazí Derideho meč, přestože ho neodzbrojí, by tak snadno mohl ztratit rovnováhu.
Aragorn „Chodec“
Aragorn „Chodec“
Počet príspevkov : 78
Join date : 20. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 4 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 24, 2017 9:31 pm
Hradby
Už nebolo treba dlhšie otáľať. Švihol som Andúrilom, prerazil som Derideho odpor a jeho meč s cvengotom dopadol na zem. ,,Každý súboj má svojho víťaza aj porazeného. Nabudúce to budeš možno ty." povedal som mu pokojne. Keby to bol reálny súboj tak by sme sa zrejme snažili o niečo viac. Avšak... toto bol tréningový súboj a tu platili iné pravidlá, keby sme toto robili so svojimi nepriateľmi? To by teda dopadlo. Obaja sme boli unavený a hoc som zvíťazil, bolo to natesno, so zvesenými plecami od únavy som sa vybral sadnúť si na múr hradieb. 
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 4 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Oct 24, 2017 11:08 pm
Hradby
jenže se zdálo, že Deride jeho slova ignoroval, nebo spíš dost možná ani neslyšel. Jakmile jeho meč dopadl na zem, jeho tváří se mihl zděšený výraz. A zřejmě přehlédl i fakt, že Aragorn na něj už dál neútočil, dokonce si docela pokojně sedal na hradby. Vyrazil a vrazil do Aragorna ramenem, čímž ho přimáčkl k hradbám, téměř automaticky mu zakryl levou rukou ústa a na krk mu přitiskl dýku, která se mu neznámo jak ocitla v ruce. Pozorný pozorovatel by si mohl všimnout, že se tato dýka ještě nedávno nacházela ve zbrojnici, rozhodně by tedy neměla být tady. Ovšem, naštěstí pro Chodce, si včas stačil uvědomit, že není nutné nikoho podřezávat, protože ho nikdo neohrožuje a souboj už skončil. Pustil Chodce a odskočil od něj, jako by se popálil. Vrhl na dýku pohled sám o sobě říkající, že nemá nejmenší tušení kde se vzala v jeho ruce a pak ji naprosto neuctivě zahodil co nejdál od sebe, naštěstí ale ne přes hradby. Co to do háje...
Aragorn „Chodec“
Aragorn „Chodec“
Počet príspevkov : 78
Join date : 20. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 4 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Wed Oct 25, 2017 8:56 am
Hradby
Odchádzal som s tým vedomím, že je všetko v poriadku, pre Derideho teda nebol problém vraziť do mňa a pritlačiť ma k hradbám. Čo ti šibe? pomyslel som si, lenže on mi zakryl dlaňou ústa a priložil mi dýku ku krku. Deride však uskočil akoby som ho nejak popálil. ,,Čo ti preskočilo?" zahundral som a zohol som sa po Andúril, ktorý mi pri jeho nečakanom výpade vypadol z ruky. Potom Deride odhodil dýku, ktorou ma pred chvíľou chcel podrezať, bola to pekná elegantná zbraň. Ukutá v akomsi temnom roku elfami. Bola pevná a zároveň ľahká, iba ťažko sa dala poškodiť. Dokonca svietila modrastým svetlom, keď sa blížili škreti. Dômyselná zbraň. Bola krásna a zároveň strašná. Keby som chcel pokračovať v súboji, tak by som vybral svoju zahnutú dýku s úzkou čepeľou. Tiež to bola schopná zbraň, hoc nebola ušľachtilého pôvodu ako tá Derideho. Meč Andúril som si medzi tým odložil na jeho miesto po mojom pravom boku. ,,Čo sa deje?" spýtam sa a naťahujem sa pre elfskú dýku, ktorou ma chcel podrezať. Ležala na zemi, tesne pri opačnom konci hradieb. Našťastie sa odrazila od múru a dopadla na zem, nepadla dolu z hradieb, lebo čo ak by tam niekto išiel a zabodla by sa mu do hlavy? 
Sponsored content

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 4 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Návrat nahoru
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru