strider
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

+2
Jordi Nagye
Admin-Strider
6 posters
strider :: HRA :: HRA
Goto down
Aragorn „Chodec“
Aragorn „Chodec“
Počet príspevkov : 78
Join date : 20. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 7 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Wed Nov 22, 2017 8:35 pm
-CVIČISKO
Pozrel som sa na Jordiho. A sledoval som ako tetiva jeho luku spieva keď vypúšťa šípy. Bol presný. ,,To nevyzerá na luk Gondoru alebo Rohanu, vzdialene mi pripomína Elfské luky." povedal som a zaujato som sledoval Jordiho umenie. Luk som pár ráz držal v rukách a istý čas ním aj bojoval, ale mne bol môjmu srdcu predsa len bližší meč. ,,Vôbec nie, nie som schopný lukostrelec aby som mohol posudzovať." povedal som mu, keď povedal, že mu tá prestávka vôbec neuškodila. Áno bolo to fajn mať kamaráta.


Naposledy upravil Aragorn Elessar Telcontar dne Wed Nov 22, 2017 8:58 pm, celkově upraveno 1 krát
Faramir
Faramir
Počet príspevkov : 51
Join date : 30. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 7 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Wed Nov 22, 2017 8:50 pm
Nádvorie
,,To ja práve neviem čo s ním..." siahol som si za zátylok a rozmýšľal. ,,Ako nosiča batožín ho je nemožné použiť a... Na horské cesty naozaj nie je stavaný." uvažoval som a pozrel som sa na Rin. ,,Tak ak chceš, môžeš si preložiť veci z toho batohu do svojho." poznamenal som a pozrel som sa po nádvorí, nevedel som ako to vymyslím. 
Jordi Nagye
Jordi Nagye
Admin
Počet príspevkov : 33
Join date : 15. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 7 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Wed Nov 22, 2017 8:56 pm
Cvičisko
Opäť napriahnem ďalší šíp a vystrelím. Feria opäť neminula a zasiahla ďalší terč. "Elfské?" poviem prekvapene. "Nesie meno Feria.. vyrobil som si ju sám, podľa jedného luka, ktorý bol môj prvý ktorý som našiel v nejakom lese.. ale zlomil sa mi, Feriu som vyrobil podla toho prvého.." vysvetlím Chodcovi, siahnem k tulcu, vytiahnem dva šípi, ktoré zasadím do luka, natiahnem tetivu a pustím. Nuž, čakal som od toho viacej, jeden šíp padol tam kde mal, druhý sa iba zlomil o hradbu.
"Sakra.." potichu zavrčím. "Pri tomto úmení je dôležité sa trafiť a nenachať sa zabiť z blízka.." povzdychnem si a napriahnem ďalší šíp. "Poprvý krát keď som strielal.. netrafil som a jeden zo škretov mi zabil.. spoločníčku.." poviem potichu. Spoločníčka, priateľka od malička.. pracovali sme spolu v mlyne.. Rukou riadne zovrem luk a chodec mohol vidieť v mojích očiach smútok a vztek. "Zaplatia za to.. čo spravili.." 
Aragorn „Chodec“
Aragorn „Chodec“
Počet príspevkov : 78
Join date : 20. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 7 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Wed Nov 22, 2017 9:08 pm
Cvičisko
Šíp neminul svoj ciel, vyzeralo to tak, že Jordi ovláda luk len tak mimochodom a vždy zasiahne to čo chce streliť. ,,Tak to je zvláštny príbeh, elfovia svoje zbrane nezahadzujú... A takmer nikdy sa nezlomia. Možno to bol luk ktorý vyrobil akýsi Dúnadan." poznamenal som a pozrel som sa na Jordiho luk. Tentoraz jeho šípy minuli ciel a rozbili sa o hradbu. ,,Ani mne sa niekedy nepodarí uťať všetky hlavy." povedal som a pozrel som sa na svoj meč. ,,Tento meč... Veľa s ním žiaľ nenarobím." povedal som a vytiahol som meč. Jordi si mohol všimnúť, že meč je asi na piaď pod rukoveťou puknutý. ,,No skúšal som to, ale na to mám asi slabú ruku." povedal som a potom mi Jordi odhalil čosi zo svojej minulosti. ,,Hovoriť je mi to ľúto by bola chabá útecha. Ale nabudúce tých hrdlorezov zničíš." povedal som, len to načo som sa zmohol.
Jordi Nagye
Jordi Nagye
Admin
Počet príspevkov : 33
Join date : 15. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 7 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Wed Nov 22, 2017 9:25 pm
Cvičisko
Napriahnem ďalší šíp, ale dopadol krivo a spadaol na zem. Zakríkol som to.. Povzdychnem si a očkom pokúknem na chodca. "Alebo tak, nevyznám sa moc v týchto rasách a ich úmeniu. Viem to iba okrajovo.." myknem ramenami. "Dúnadan.. kto to je? Človek?" spýtam sa. Priznám sa, bol som nevzdelaný. Šťastie, že tu nikto nie je aby to počul.. to by dopadlo. Spozorniem, keď začne rozprávať o svojom meči. "Ruku vycvičíš aj to zotínanie ti pojde lepšie," zasmejem sa.
"Áno, dostanú čo proto.. úprimne, sa teším ako niektorého z nich stretnem.." pousmejem sa a napriahnem ďalší šíp. "Dobre Ferio, teraz sa trafíš.." prehovorím svojmu luku a pozvolne pustím šíp. Šíp opäť zasiahol terč.
Aragorn „Chodec“
Aragorn „Chodec“
Počet príspevkov : 78
Join date : 20. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 7 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Wed Nov 22, 2017 9:42 pm
Cvičisko
Pozriem sa na Jordiho ,,O to že s ním neviem robiť, nejde.Ide to to, že je zlomený." povedal som. Možno to znie čudne, že so sebou vláčim meč ktorý mi je úplne k ničomu a lepšie je použiť dýku ako toto... ,,Ani ja, ale keď už... Musím mať nejaký všeobecný rozhľad." povedal som. ,,Dúnadani boli a sú ľudia, žijú na severozápade, sám z ich rodu pochádzam." poznamenal som a sledujem ako si počína s lukom. ,,Ten ťa nejak poslúcha." poznamenal som s ľahkým úškrnkom. 
Deride
Deride
Počet príspevkov : 44
Join date : 08. 10. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 7 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Wed Nov 22, 2017 10:27 pm
Citadela ---> Cvičiště
vysoký hraničář s kapucí opět překrývající jeho obličej a s cestovním vakem přes rameno a mečem u pasu prošel přes citadelu a zamířil na cvičiště. Jestlipak už mají ostatní taky sbaleno? Snad na mě nebudou čekat... Došel až na cvičiště a u kraje se zastavil. Pohledem přelétl celé osazenstvo. Byli tu jen Aragorn a Jordi, ten malý chlapec z knihovny. Kam se ovšem poděl Faramir. Obešel celé cvičiště po okraji, aby nepřekážel těm dvěma co cvičili a nahlédl na nádvoří. Když spatřil vedle Faramira ještě další, neznámou postavu, zamračil se. Poznal, že se jedná o dívku a také poznal, že se s Faramirem znají, jen si nebyl jistý, jak to ví. Odhadoval ale, že má prostě dobrý postřeh. Když se díval pozorněji, dokázal dost odvodit z postavení a drobných gest ostatních lidí. neviděl pořádně na dívčin obličej, ale zajímalo ho, co tu vůbec nějaká dívka dělá. Doteď tu žádná nebyla. Někoho mu připomínala, ale netušil čím a koho, protože si za prvé nepamatoval, že by znal nějakou dívku a za druhé ji pořádně neviděl. A tak tam prostě jen stál, mračil se, přemýšlel a koukal na ně.
Aragorn „Chodec“
Aragorn „Chodec“
Počet príspevkov : 78
Join date : 20. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 7 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Thu Nov 23, 2017 8:22 am
Cvičisko
Pozeral som sa a okolo a pri stene cvičiska som Uzrel Derideho, ktorý sa mračil na Rin a Faramira. Hm. Všetko sa to pokazí. Len pre ženu. pomyslel som si otrávene a prešiel som k staršiemu hraničiarovi. ,,Mali by sme vyraziť. A to dievča nám zdržuje majstra." zamumlal som na úvod. ,,Všetko sa to bude zdržovať. Bude kňučať že ju bolia nohy a že je jej zima a ktovie čo ešte." povedal som a tým som dal najavo, že nesúhlasím s tým, že žena nie je vhodná na túto prácu. Ale mohol by som sa aj mýliť.
Jordi Nagye
Jordi Nagye
Admin
Počet príspevkov : 33
Join date : 15. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 7 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Thu Nov 23, 2017 11:26 am
Cvičisko
Vypočujem si jeho malú prednášku o tom kto sú tí Dúnani. Keď povedal, že pochádzajú zo severo-západu, teraz som začal pochybovať, že ja som ten takz. Dúnan. Ja pochádzam od juho východu, bohužiaľ sme mali dedinku pri Mordore a to sa nám aj vypomstilo. Sakra.. Mierne zatnem zuby, keď si spomeniem na tú udalosť, kedy ma vzbudil dym a náš dom bol v plameňoch. Musím dodať, že sa mi tá scéna stále ukazuje keď zavriem oči. 
Vypustím ďalší šíp, ktorý zasiahne jeden z mojich minule vypustených šípov. "Ferio.. pomstíme sa.." poviem potichu a vystrelím ďalší šíp. Nakoniec luk zložím, zavesím ho na rameno a vydám sa k terčom aby som si vzal späť svoje vystrelené šípy až sa nakoniec otočím a pozriem na chodca a Derideho. Šípy schovám do tulca a prejdem k ním. Nemohol som počuť chodcovu poznámku. "Tak či onak, na skúšku ju zobrať môžeme, nie?" spýtam sa tých dvoch. "Chcem vidieť ako ovláda lukostrelectvo.." zazubím sa na chodca. Čokoľvek beriem až na tú pochmúrnu náladu, ktorá ma pred chvíľou postihla.
Aragorn „Chodec“
Aragorn „Chodec“
Počet príspevkov : 78
Join date : 20. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 7 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Fri Nov 24, 2017 8:57 am
Cvičisko
Pozrel som sa na Jordiho. Predsa len, možno sa mýlim, možno bude Rin celkom dobrá členka výpravy, v tom prípade má moju úctu a ospravedlnenie. ,,Uvidíme, možno som sa splietol a možno ma prekvapí." povedal som mu. Za skúšku predsa len nič nedám. Veď sa uvidí, čo a ako. ,,Aj ja by som chcel vidieť jej bojové umenie." poznamenal som pokojne a pozrel som sa na Jordiho.
Aragorn „Chodec“
Aragorn „Chodec“
Počet príspevkov : 78
Join date : 20. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 7 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Dec 12, 2017 2:24 pm
Cvičisko-Nádvorie (s Faramirom a Azurin)-Most pred pevnosťou
Pozrel som sa naokolo, opäť nebolo čo robiť a cudzincov, ktovieako nepribudlo, iba tá panovačná Rin. Najradšej by som ju poslal. Ach jaj nechajme to tak. Vykročil som a dlhými krokmi som opustil cvičisko. Azurin a Farmir stále trkotali. To sa môžeš vrátiť tam kam patríš. pomyslel som si a prešiel som okolo nich cez bránu. Vyšiel som von z pevnosti, krajina sa kúpala v slnečnom svetle a ľad sneh sa blišťal a jagal. Bola to krásna krajina, drsná, ale redsa len trochu pekná. Kdesi na oblohe krúžil osamelý dravec. Už bolo dlho čo som naposledy vyšiel z pevnosti. Ba vlastne, dobre som urobil, lebo trvdnúť na jednom mieste nie je pre mňa prirodzené. Faramirovi by to možno aj bolo, ale gondorčania majú iné zmýšľanie. Takto som stál a pozoroval som cestu pred mostom. Videl som bralá a askaliská, nikde ani živáčka, alebo som sa mýlil?
Admin-Strider
Admin-Strider
Admin
Počet príspevkov : 16
Join date : 06. 09. 17
https://strider.forumczech.com

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 7 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Jan 09, 2018 12:27 pm
Prešlo celkom dosť času a dokonca aj na hory sa vrátila JAR. Napriek tomu všetci cítili akýsi nepokoj, Faramir čosi chystal...
---
Faramir sedel v knižnici,vládlo prítmie a on mal na sebe pohľady hraničiarov. V tme kdesi napravo postával Aragorn nedávajúc najavo, čo si myslí. Faramirov pohľad zastavil na hraničiarovi. Už si dobre premyslel čo sa stane ďalej. Uvedomil si, že ako Gondorský hraničiar sa má vrátiť na svoje miesto a precenil svoje sily, nechcel však, aby pevnosť ostala neobývaná a spustnutá a jeho plány zapadli prachom. ,,Zvolal som vás všetkých." povedal na začiatok a hovoril im o svojich plánoch. Svoj pohľad zabodol do Chodca. ,,Kým budem preč staraj sa o pevnosť a veď hraničiarov správnym smerom." povedal a videl ako Chodec, temný tieň vystúpil na svetlo sviečky. ,,Neviem či to môžem prijať." začal, ale Faramir bol plne rozhodnutý. Nebolo kam cúvnuť, Faramir svoje slovo nezval späť. ,,A vy, Jordi, Azurin, Deride, vy traja ste hraničiari. Prišli ste sem zbedovaný. Ja som pre vás urobil všetko čo som mohol, vraciam sa do svojej domoviny." povedal a pozrel sa na troch hraničiarov a Aragorna, vstal. Vyšiel na nádvorie, obzrel sa naokolo, bol hrdý na to, čo vykonal, ale musel ísť, cítil to, že biela veža, ho volá. Musel ísť a to čo urobil, dobre urobil. Vyšvihol sa koňovi na chrbát, bol to kôň z týchto oblastí, malý, huňatý ale vytrvalý. Brána sa otvorila a on? Odcválal do tmy. Aragron a ostatný dlho počuli klapot konských kopýt ako mizne v temnote. ,,Faramir vedel čo robí." poznamenal Aragorn a zabuchol bránu. ,,Musíme sa postarať sami o seba, tak ako to vieme, onedlho opúšťame pevnosť, ideme na juh." zavelil.
---
Toho večera odišiel Faramir do svojej domoviny, na nikoho sa nepýtal, proste sa vzal a odišiel avšak pred tým urobil tak, aby mohol s čistým svedomím zanechať pevnosť v dobrých rukách. Od toho večera ustanovil Chodca, Aragorna hlavou hraničiarov a Jordiho s Deridem ustanovil hraničiarmi. A Azurin? Tá si mohla vybrať či pôjde so svojím príbuzným do Gondoru...
Aragorn „Chodec“
Aragorn „Chodec“
Počet príspevkov : 78
Join date : 20. 09. 17

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 7 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Tue Jan 16, 2018 7:15 pm
Pevnosť-smer Eriador
Pozeral som sa na otvorenú bránu, nikto sa ju nenamáhal zavrieť a ja som zacítil južný vietor. Rozhliadol som sa naokolo. Bolo na čase, vyraziť z pevnosti. Vykročil som z pevnosti a kráčal po moste, už dávnejšie som neopustil pevnosť a zvieral ma pocit nečinnosti. Kráčal som pešky, necestoval som na koni často, ale bol som rád keď sa tá možnosť vyskytla, ak Jordi či Deride pôjdu, budem len rád, ale nanútil som ich. Ja som sa vybral preč, na hranice, veď už nemá zmysel skrývať sa v pevnosti, zatiaľ čo hranice ostávajú nestrážené. Cesta sa zmenila na horský chodníček, ktorý sa kľukatil medzi skalami, pridal som do kroku, chcel som byť čím skôr dole z hôr, ale dnes to určite nebude. Nezašiel som ešte ďaleko. Kráčal som pozvoľným tempom, meč som mal na boku. Pred odchodom som sa pobalil. ,,Rátam, že do týždňa by som mohol byť tam." povedal som si vtedy. Lenže ďaleko som nedošiel a priškripol ma večer. Toho dňa som nechcel putovať ďaleko a tak som si rozložil táborenie. Netrvalo dlho a pukotal ohník a ja som ležal schúlený pri ňom. Bolo zaujímavé spať pod hviezdami, vonku sa vznášala vôňa príchodzej skorej jari. Pozeral som sa do plameňov a uvažoval som, ako sa asi rozhodli ostatný hraničiari. Pôjdu za mnou? Bol by som rád spoločnosti toho milého hraničiara Jordiho, síce aj Deride nebol zlý ale v jeho spoločnosti som sa cítil trochu nesvoj. pomyslel som si a stiahol si kapucňu do čela. Odpočíval som a naberal som sily na zajtrajší pochod. Netrvalo dlho a upadol som do spánku s nepríjemnými snami. Boli nepokojné. Obzerám sa a unikám, bežím ako slepec tápam v tme a unikám... Ale pred kým? Naháňa mi to strach a ja s panikou utekám. Rýchlejšie a rýchlejšie, srdce mi bije splašene. Je to útek pred niekým? Alebo pred nikým, v tej tme nerozoznávam nič. S trhnutím som sa zobudil, zvierajúc rukoväť meča, hľadel som na oblohu, oheň doháral, bola asi polnoc, súdil som podľa polohy mesiaca. Obrátil som sa na bok aby som priložil pár polienok a rozdúchal oheň. Už som nemohol spať. Posunul som sa ku kmeňu a posadil sa. Oprel som sa o jeho hrčovitú kôru.
Sponsored content

Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov - Stránka 7 Empty Re: Príbeh-PEVNOSŤ hraničiarov

Návrat nahoru
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru